DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Tehotenstvo

ako sa určuje termín


Články na stránke sú iba informatívneho charakteru. Všetky informácie a rady prediskutujte s príslušným lekárom.

Ako sa určuje termín pôrodu?

Presný termín pôrodu sa nedá určiť a preto sa vypočítava predpokladaný termín pôrodu.

Lekári určujú predpokladaný termín pôrodu podľa 1. dňa poslednej menštruácie pred otehotnením. Počiatok poslednej menštruácie je jediným spoľahlivým parametrom pre výpočet celého tehotenstva.

Ďalšou možnou variantov pre výpočet predpokladaného dátumu pôrodu je určenie veľkosti plodu pomocou ultrazvukového vyšetrenia. To ide ale iba v období medzi 8. až 18. týždňom tehotenstva. Najlepším termínom je 11. až 15. týždeň. Meranie plodu v tomto období je najspoľahlivejšie.

Cieľom všetkých rôznych výpočtov je určenie predpokladaného termínu pôrodu. Tehotenstvo samotné trvá približne 40 týždňov. Predpokladaným dňom pôrodu je posledný deň 40. týždni.

Vzhľadom k tomu, že málo detí sa narodí v deň termínu, je tak pôrodom termínu označovaná doba medzi 38. až 42. týždňom tehotenstva.
Obsah tejto webstránky je  vlastníctvom tehotenstvo.snadno.eu, okrem článkov, pri ktorých je uvedený zdroj. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho súhlasu je zakázané.