DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Tehotenstvo

Čistenie zúbkov


Články na stránke sú iba informatívneho charakteru. Všetky informácie a rady prediskutujte s príslušným lekárom.

 
Čistenie zubov u malých detí
 
Odborníci sa zhodujú, že zubná kefka na baterky nie je tou najvhodnejšou kefkou pre prvé čistenie detských zúbkov.

Obyčajná zubná kefka je viac vhodnejšia, i keď je pri jej použití potreba, aby dieťaťu s čistením niekto pomáhal. Dieťa zhruba až do desiatich rokov nevie správne čistiace pohyby, ktoré vedú k prevencii pred zubným kameňom a kazom.

Po prerezaní prvých zúbkov stačí na čistenie obyčajná gáza, s ktorou sa zúbky len zotrú. I seba jemnejšia mäkká kefka býva k jemným detským ďasnám nešetrná.

Veľmi jemný a vhodný i k masírovaniu ďasna je silikónový tzv. "naprstníček". Je to silikónový návlek na prst rodiča. Má na sebe drobné výstupky pre pohodlné čistenie. Jeho výhodou je možnosť vyvarenia
Zubné kefky, ktoré sa doporučujú používať najneskôr s príchodom prvej stoličky, by mali:
 
  • byť mäkké
  • mať štetinky rovno zostrihané
  • mať časť so štetinkami čo najmenšie, aby sa dostala v detských ústach všade, kde je potreba

Ako posledné kritérium pri výberu kefky je jeho vzhľad a ergometrický tvar. Na týchto detailoch až tak nezáleží, nakoľko to budete zo začiatku práve vy, kto bude dieťaťu kefku pri čistení zubov držať.
 

Pozrite si video - Ako sa správne starať o zúbky vašich detí

 
Obsah tejto webstránky je  vlastníctvom tehotenstvo.snadno.eu, okrem článkov, pri ktorých je uvedený zdroj. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho súhlasu je zakázané.