DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Tehotenstvo

Problémy s otehotnením
kontakt


Články na stránke sú iba informatívneho charakteru. Všetky informácie a rady prediskutujte s príslušným lekárom.

 
V dnešnej dobe pribúda čoraz viac párov, ktoré majú problém z otehotnením. Problémy z otehotnením súvisia hlavne zo životným štýlom, ktorý ohrozuje počatie. Za hlavné faktory, ktoré sa podieľajú na problémoch s otehotnením sú stres a nedostatok pohybu. Jedna z ďalších významných príčin mužskej a ženskej neplodnosti je nadváha. Ženy z nadváhou majú problémy z menštruačným cyklom a následne aj s otehotnením.
Jedným z ďalších a veľmi nebezpečných prekážok otehotnenia sú pohlavné choroby. Pohlavné choroby môžu zapríčiniť uzavretie vajcovodov, ktoré sa stávajú nepriechodnými a taktiež sú príčinou zápalu močových ciest a môže to dokonca skončiť aj trvalou sterilitou. Z toho dôvodu je v hodné sa pri náhodnom pohlavnom styku vždy chrániť kondómom.
Ďalším a nie menej významným faktom, ktorý bráni žene otehotnieť je nadmerné užívanie alkoholu a najmä fajčenie. Alkohol a fajčenie zvyšujú pravdepodobnosť sterility. U mužov klesá pohyblivosť spermií. Plodnosť taktiež klesá zo stúpajúcim vekom. Najväčší pokles plodnosti nastáva u žien vo veku 35 rokov.Obsah tejto webstránky je  vlastníctvom tehotenstvo.snadno.eu, okrem článkov, pri ktorých je uvedený zdroj. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho súhlasu je zakázané.