DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Tehotenstvo

Otec na mateskej


Články na stránke sú iba informatívneho charakteru. Všetky informácie a rady prediskutujte s príslušným lekárom.

Otec na materskej

Keď sa povie materská dovolenka, väčšinou si každý prestaví ženu, ktorá sa láskyplne stará o dieťa, zatiaľ čo muž chodí do práce a stará sa o finančný príjem rodiny. Niekedy sa ale stáva, že za rôznych okolností ide muž na materskú. V dnešnej dobe to už nie je vôbec nevídaný jav. Väčšinou je to pre rodinný príjem, lebo manželka zarába viac ako muž.

I muži sa dokážu vysporiadať so starosťami a zodpovednosťami rovnako ako ženy. Aj keď niektoré veci pre nich nie sú tak prirodzené ako pre ženy, ale vďaka vymoženostiam 21.storočia, ako internet, telefón, si dokážu poradiť v každej situácii. Nerobí im problém meniť plienky, robiť príkrmy, obliekať deti, či hrať sa s nimi. I keď je dieťa choré vedia sa oňho postarať. Pobehať po lekároch a dávkovať mu lieky.

V dnešnej dobe je väčšia rovnoprávnosť ako v minulosti. Dnes už aj ženy nájdeme na pracovných postoch, ktoré v minulosti zastávali výhradne muži. Veľa krát ženy zarábajú viac ako muži. I preto už nie je problém vidieť chlapa prebaľovať alebo kŕmiť dieťa. A myslím si, že nemusíme mať strach, že by to muži zanedbávali, alebo nezvládli. I oni sa dokážu výnimočne dôkladne starať o deti ako ich manželky.

Ale je aj tak tu býva jeden zásadný rozdiel. Väčšinou je muž na materskej cez deň iba počas doby kým je žena mimo domácnosti. Ako náhle príde žena domov z práce, tak sa pre nedostatok materinských citov, chce venovať dieťaťu ona a muž má koniec pracovnej doby.
Obsah tejto webstránky je  vlastníctvom tehotenstvo.snadno.eu, okrem článkov, pri ktorých je uvedený zdroj. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho súhlasu je zakázané.