DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Tehotenstvo

kontakt


Články na stránke sú iba informatívneho charakteru. Všetky informácie a rady prediskutujte s príslušným lekárom.


Ako vybrať správny kočík.
Ponuka kočíkov je obrovská. Výrobcovia, značky, výbavy, farebné kombinácie....
Je ale rozdiel v tom, či zháňame kočík do veľkého mesta alebo na dedinu. Mamičky v meste určite ocenia ľahšie, skladacie kočíky, s ktorými sa ľahko dostanú do MHD alebo ich rýchle zložia do kufra auta. A naopak - je nezmyselné kupovať odľahčený kočík za tisíc eur, keď  90% času bude dieťatko "zaparkované" pod oknom na záhrade.
Trojkolka verzus štvorkolka – okrem vzhľadu, váhy a vŕzgania je rozdiel i v stabilite. Myslite na bezpečie svojho drobca a pokiaľ zvažujete nákup niektoré lacnejšej trojkolky, otestujte si v obchode dobre jej stabilitu! Zatiaľ čo drahšie trojkolky majú zadné kolesá ľahko skosené (ako majú trebárs i vozíčky pre handicapovaní športovci) lacné varianty tento ”detail” väčšinou neponúkajú a rozdiel v stabilite takýchto kočíkov je obrovský.
Trojkombinácia verzus sólo hlboký kočík a šporťák – záleží na voľbe každého. Niekto dá prednosť na prvý pol rok klasickému hlbokému kočíku a neskôr kúpi nový šporťák.......iný volí rovno jeden kočík, ktorý už od začiatku ponúka všetky možnosti – trojkombináciu.
 
 
Čo si ešte všímať
Kolesá – všeobecne platí, že čím väčšie tím lepšie. Určite radšej nafukovacie ako tie malé ”golfáčové”. V terénu alebo v snehu sú malé kolesá strašne neobratné. Preto záleží v akom ročnom období a kde budete kočík používať.
Rozmery vaničky – dieťa trávi v hlbokej vaničke cca 6-7 mesiacov. Doporučuje sa, aby neprechádzalo na športovú časť pokiaľ samo nesedí. Musíte zvážiť, či vaše dieťa bude mať pol roka v lete čí v zime (kedy je potrebný fusak), všeobecne sa ale dá povedať, že dĺžka vaničky +/- 80cm je postačujúca.
Výškovo nastaviteľná rukoväť – tak aby vyhovovala obom rodičom.
Váha kočíka + jeho skladnosť a poprípade prispôsobenie veľkosti vášho kufra auta.
Rozpätie kolies – pokiaľ budete jazdiť výťahom, dobre si všetko zmerajte alebo dvere a iné prekážky kde sa budete pohybovať.
Také si poriadne prekontrolujte brzdy
Športová časť – po smeru jazdy alebo proti smeru jazdy – večná dilema – tí, ktorí váhajú nad určitým typom kočíku práve preto, že neponúka športovú sedačku čelom k rodičom môžem uistiť, že zhruba od 8. mesiaca bude dieťa zaujímať všetko okolo neho a bude aj tak chcieť sedieť v smeru jazdy a mať rozhľad. Sú však aj športové časti kde sa dá prehodiť rukoväť alebo aj celá športová sedačka do oboch smerov.
Športová sedačka – jej opieracia časť by mala ísť vždy polohovať do ľahu –nech už plynule alebo v niekoľkých polohách. Uvedomte si, že vaše dieťatko prejde na športovú časť okolo siedmeho mesiaca a jeho chrbát rozhodne nebude pripravený na spanie v sede!
Polohovanie nožičiek – s výhodou.
Slnečník verzus preklápacia rukoväť kočíka – záleží na vás. Niekto bude brániť do krvy prehadzovaciu rukoväť, iný vám povie, že tak isto bravúrne zvládne bleskovo nastaviť slnečník, keď zahne proti slnku – záleží na každom čo si zvolí. Určite sú obidve varianty vyhovujúce. Preklápacie rukoväť je fajn v prípade, keď moc fúka.

Výhodou je keď sú aj kolesa otáčacie, lepšie sa zatáča kočíkom. Podvozok na ktorý sa dá pricvaknúť autosedačka, oceníte napríklad pri nákupoch...
 

 




Obsah tejto webstránky je  vlastníctvom tehotenstvo.snadno.eu, okrem článkov, pri ktorých je uvedený zdroj. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho súhlasu je zakázané.